
Před meditací by zhruba tak půl hodiny němělo nic jíst a ani pít. Je důležité vybrat si klidnou místnost, kde nás chvíli rodinný příslušníci nebudou vyrušovat. dále záleží na pozici - někomu vyhovuje lehnou si na zem, někomu zasednout do pozice asány, dalšímu udělat kolem sebe kruh z léčivých kamenů a lehnout si do jeho středu, vše záleží pouze na jednotlivci ( avšak pokud se leží na zemi je důležité neusnout). Protože cíle je dosáhnutí toho, aby se do mysli nevtíraly rušivé myšlenky. nejsnáze toho lze dosáhnou myšlením na neutrální věc.
Meditaci započneme pohodlnou polohou a začneme pravidelným dýcháním, přičemž tento pravidelný dech ucítíme v dutině břišní. Začneme uvedomělým nadechnutím pomocí nosu, postupně naplněním plic vzduchem a pomalým výdechem. Je třeba se soustředit na to, aby se při nadechování bránice pohybovala dolů a břicho (ne hrudník) se vyklenulo. Při nadechování a vydechování počítejte, protože nádech i výdech po být zhruba stejný. Hlavní je dbát na vydechnutí vzduchu. Když se takovéto dýchání zautomatizuje, může se stát, že se vám do mysli začnou vtírat nepříjemné myšlenky. V tom případě je možné přesunout soustřeďěnost z dýchání na uvolňování všech částí těla. Při jednom vdechu se přesvědčte, že máte uvolněná ramena, při dalším lokty, dále kolena, lýtka, chodidla,...
Pokud myšlenky dotírají nadále neberte je navědomí, jen je zaragistrujte a soustřeďte se na oblast, kterou jste si zvolili. Pokud jste se vypořádali s dýcháním a uvolňováním můžete se zaměřit na nějaký předmět. třeba na nějaký oblíbený ornament, nebo na obrázek klidného místa,jehož zvyky, barvy i vůni si dokážete představit. Každým dnem byste měli přidat zhruba minutu až po dobu kdy dokážete meditovat po dobu půl hodiny až hodinu. Avšak na dobré výsledky výsledky postačí i 10 - 20 minut denně.
Zpestření meditace můžeme provést jakoukoliv meditační hudbou a také polodrahokamy z kterých se kolem těla udělá kruh